Ümraniye Uydu Servisi

Ümraniye'nin En İyi Profesyonel Uydu Servisi

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde profesyonel olarak uydu servisi hizmeti vermekteyiz.

0535 254 14 74

İstanbul'un Ümraniye ilçesinde profesyonel olarak uydu servisi hizmeti vermekteyiz. %100 Müşteri memnuniyeti garantisi ve bütçe dostu ekonomik hizmetlerimiz ile sizlere çanak anten kurulumu, çanak anten montajı, çanak anten ayarı, çanak anten lnb değişimi, çanak anten diseq bağlantısı, çanak anten kablolama, anten kablosu, anten kablosu uzatma, uydu cihazı kanal ayarlama, uydu cihazı kanal güncelleme, uydu cihazı tamiri, uydu cihazı servisi, uydu cihazı kumanda tamiri, uydu cihazı yazılım güncelleme ve takım uydu seti satışı hizmeti vermektedir.

– Çanak Antenler Nasıl Çalışır?

Elektronik teorisi içinde antenler, boşluktaki elektromanyetik dalgaları toplayarak bu dalgaların iletim hatları içerisinde yayılmasını sağlayan (“alıcı/recevier anten”) veya iletim hatlarından gelen sinyalleri boşluğa dalga olarak yayan (“verici/gönderici anten”) cihazlardır. Antenlerde enerjinin iletimi ve alıması anteni oluşturan metal iletkenlerin uygulanan elektrik akımı ile doğrudan yüklenmesi ile gerçekleşir. Alıcı antene eşlenen güç sinyalin arttırılması için bir amplifikatöre iletilebilir. Antenler radyo, telsiz ve benzeri kablosuz iletişim cihazlarının temel elemanlarındandır.

Antenler, radyo dalgalarını belirli bir yöne (“yüksek kazançlı anten”) veya tüm yönlere eşit bir şekilde (“tümyönlü anten”) yaymak için tasarlanabilir. Antenlerde istenilen bir ışıma desenini veya hüzmeleri elde etmek için parabolik yansıtıcı, boynuz veya parazitik eleman gibi ek parçalar kullanılabilir. Anten dizileri de aynı zamanda farklı ışıma desenleri elde etmek için kullanılabilir.

– Çanak Antenlerin Tarihçesi

Tarihte antenler ilk olarak 1888 yılında Alman fizikçi olan Heinrich Hertz tarafından üretilmiş olup ve Hertz’in deneyleri James Clerk Maxwell’in öngördüğü elektromanyetik dalgaların varlığını kesin kanıtlamıştır. 1895 yılı itibari ile Guglielmo Marconi uzun mesafeli radyotelgraf haberleşme için anten tasarımlarına başlamış olup ve bu çalışması kendisine bir Nobel Ödülü kazandırmıştır.

– Bilinen Anten Çeşitleri

ümraniye uydu servisi
Yagi anten, Yagi anten, diğer adıyla bilinen Yagi-Uda anteni, birden fazla paralel metal çubuktan oluşmaktadır. Çubuklardan biri ışımayı gerçekleştiren dipol anten olarak görev yaparken ve diğerleri de yansıtıcı ve parazitik eleman işlevleri görmektedir. Parazitik elemanlardan yayınım besleme antenindeki dalgaların bu elemanlara eşlenmesi ile gerçekleşir. Bu şekilde anten kazancı ve tek yönlülük elde edilebilir. Yagi antenler televizyon yayınlarında sıklıkla kullanılmaktadır. 1970-2010 yılları arasında Türkiyede yaygın olarak kullanılmıştır. Fakat uydu çanak sistemleri yaygınlaşıp yayınlar görüntü kalitesi açısından uydu sistemini seçtiği için yerini çanak anten sistemlerine bırakmıştır.

ümraniye uydu servisi
Parabolik anten, Parabolik antenlerde parabol şeklinde yansıtıcı bir metal yüzey dalgaları kazançlı bir hüzmenin içine toplamak için kullanılmaktadır. Bu durumdan dolayı merceklerin çalışma prensibine benzerler. Cassegrain yansıtıcıları parabolik eleman olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Günümüzde bizimde hizmetini sunduğumuz Ümraniye Uydu Servisi olarak kepçe ve çanak anten olarak da bilinirler.

Mail elektronik araştırma kaynağı olan Wikipedia.org sitesine teşekkürlerini sunar.